Jauno Līderu vidusskola
No 2017.gada 15.novembra Līgatnes novada vidusskola ir to 75 Latvijas skolu skaitā, kuras iesaistījušās Nacionālā Kino centra un Lielbritānijas partneru Film Literacy Europe Limited pilotprojekta realizācijā , kas paredz organizēt kino klubus Latvijas skolās.   Dalība pilotprojektā piedāvā iespēju katru nedēļu visa mācību gada garumā skatīties pasaulē atzītas un kinofestivālos godalgotas, to skaitā arī Latvijas režisoru , filmas.
Latvijas kino klubi ir turpinājums Nacionālā Kino centra projektam Kino skolās, nodrošinot pieeju filmu bibliotēkai īpašā interneta vietnē. Visas filmas ir tulkotas latviešu valodā, un to izrādīšanas tiesības ir legalizētas – iegādātas īpaši šim mērķim – izrādīšanai skolās. Filmu katalogā piedāvāti vairāki desmiti filmu, kas atbilst augstiem mākslinieciskiem kritērijiem. Projekta mērķis ir padziļināt skolēnu izpratni par kino kā mediju, kā arī iepazīstināt ar Eiropas un pasaules kino mākslas sasniegumiem.
Nacionālie kino klubi jau darbojas Anglijā, Dānijā, Zviedrijā,  un  kopš 2015.gada Spānijā, Rumānijā un Kiprā, savukārt, Latvija , Lietuva un Gruzija pievienojusies projektam šogad. Skolu kino klubu pilotprogrammu Latvijā koordinē Nacionālais kino centrs, bet programmas izvērtēšanas procesu pārrauga komanda no Barselonas Autonomās universitātes.
Vairāk informācijas  http://latvia.europeanfilmclubs.eu
Pirmais kino seanss Līgatnes novada vidusskolā tiek plānots jau nākamajā nedēļā pēc skolēnu aptaujas par izdevīgāko kino skatīšanas laiku.
Sekojiet informācijai!
Skolotāja Baiba Aizupiete, Latvijas kino kluba vadītāja Līgatnes novada vidusskolā.