Jauno Līderu vidusskola

 28.februārī 11.un 12.klases skolēni, saņēmuši ievaduzdevumus par grāmatām un teātra izrādi, devās uz Rīgu, lai padziļinātu savas zināšanas kultūrvēsturē, literatūrā un vēsturē, saistot to ar tēmu par grāmatām, attīstītu prasmes un iemaņas vizuālajā mākslā.
Skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur iepazina plašās bibliotēkas izglītojošās iespējas, pamanīja daudz interesantu faktu par grāmatas tapšanu un arī pasaulē atzīta gruzīnu izcelsmes amerikāņu mākslinieka Dāvida Datunas dāvināto mākslas darbu “”Latvijas karogs” Latvijai 97.dzimšanas dienā. Mākslas darba “Latvijas karogs” pamatā izmantotas pozitīvas un negatīvas optiskās lēcas, kas novietotas virs attēlu kolāžas, kurā redzami Latvijas vēsturē svarīgi notikumi, vietas un cilvēki cīņā par valsts brīvību. Staigājot pa bibliotēkas daudzajiem stāviem, redzējām daudz aizraujošu iespēju, ko var izmantot ikviens Latvijas iedzīvotājs. 5.stāvā uzmanību piesaistīja UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā iekļautais Dainu skapis. Virtakas klases nodarbībā muzejpedagoģes vadībā iepazinām senu papīra dekorēšanas tehniku – marmorēšanu. Katrs skolēns, izvēloties savus krāsu salikumus un intensitāti,veido rakstu uz ūdens virsmas, no kuras tas tiek pārnests uz papīra.Marmorēšanas raksti ir unikāli – tos nav iespējams atkārtot un nokopēt.
pastāvīgajā ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” muzejpedagoģes vadībā iepazinām Latvijas grāmatniecības vēsturi pasaules kontekstā, atcerējāmies, kādas grāmatas mums katram bijušas mīļas bērnībā, kas mūs iedvesmo, lasot grāmatas.
Vakarā – lieliska izrāde Nacionālajā teātrī “Svina garša”, kur galvenajā lomā nosacīti ir Māra Bērziņa LATVIJA.XX gadsimts sērijas romāns ar tādu pašu nosaukumu. 2.Pasaules kara notikumi Latvijā, kad lielvaru ietekme mainās ik pa brīdim, nerada vienkāršajam Rīgas Torņakalna puisim Matīsam vēlmi iesaistīties. Notikumi tobrīd drīzāk ir viņa pirmā tikšanās ar nodevību, vilšanos, zaudējuma sāpēm un tam pa vidu – mīlestības jūtas, kuras arī nav viennozīmīgas. Izcils aktieru sniegums palīdzēja “izdzīvot “spilgtos vēsturiskos notikumus un kaut mazliet izjust tā laika cilvēku dzīves. Uz skatuves gala sienas projicētie avīžu izgriezumi un attēli – laikmetu raksturojošs fons.Svina garša – gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek tā laika Latvijā.
Skolēni redzēto un dzirdēto papildinās un nostiprinās integrētā mācību stundā, kurā, iespējams, “sastapsies” vēsture un literatūra, vizuālā māksla un vēl kāds mācību priekšmets.