Jauno Līderu vidusskola

Līgatnes novada vidusskolā jau ceturto gadu skolotājiem un skolēniem ir izmantojama iespēja mācību un izziņas procesā lietot ceļvedi Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā – portālu letonika.lv.
21.gadsimta vērtība ir iespēja ātri un precīzi saņemt informāciju, un letonika.lv ir uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Sadarbojoties ar autoriem un iesaistoties projektos, ir radīta viena no apjomīgākajām un kvalitatīvākajām digitālās informācijas krātuvēm latviešu valodā. Portāls leotnika.lv piedāvā:

1) meklēt informāciju 11 enciklopēdijās un citos uzziņu resursos, 13 vārdnīcās – tulkojošajās, skaidrojošajās, terminoloģijas, kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem, latviešu literatūras bibliotēkā ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem, valodas atbalsta krātuvē ar palīgrīkiem latviešu valodai;

2) izmantojot drošu informāciju, iepazīt kultūru, literatūru, dabu, vēsturi, ģeogrāfiju, cilvēkus, latviešu un citas valodas.

Portāls letonika.lv ikdienā izmantojams uzziņu un izglītības mērķiem, kā arī dažādu mācību priekšmetu apguvei, savukārt Latvijas attēlus, objektu aprakstus un karti var izmantot, plānojot ceļojumus pa Latviju u.tml.

Ienāc letonika.lv, izmantojot e-klases paroli, un uzzini vairāk!

Skolotāja Baiba Aizupiete