Jauno Līderu vidusskola

Uzvarot “Latvenergo” erudīcijas spēles “FIZMIX Eksperiments” neklātienes kārtā Vidzemē (I vieta no 32 komandām), 12.maijā 8.klases komanda- Aleksis Čajanovs, Dāvis Mieriņš, Artūrs Stumburs, Kārlis Vinķelis un Valters Vasiļjevs –  piedalījās Latvijā pirmajā fizikas festivālā Rīgā. Komandu sagatavoja skolotāja Saiva Vītola.

Dienas garumā visā festivāla teritorijā apmeklētāji bez maksas baudīja plašu izglītojoši izklaidējošu programmu – tika veikti neparasti eksperimenti ar gravitāti, skaņu, gaismu un elektrību, būvētas raķetes, laivas un ar sauli vadāmie auto, apgūti akrobātu triki, darbināts hidrauliskais robots, pārbaudīti dažādi fizikas likumi un zināšanas elektrodrošībā.

Interaktīvās atrakcijas un radošās darbnīcas piedāvāja mācību portāls “FIZMIX”, zinātniskais teātris “Laboratorium”, zinātkāres centrs “Zinoo”, “Rīgas cirka skola”, Latvijas Universitātes “Jauno Fiziķu skola”, Cietvielu fizikas institūta “Saules Kauss”, uzņēmumi “Tomega” un “Baltic 3D.eu”, AS “Sadales tīkls”, izglītības uzņēmums “Lielvārds” un vēl daudzi citi tehniski radošie prāti. Uz festivāla lielās skatuves ar iedvesmas stāstiem par fiziku dažādās jomās dalījās pašmāju ultravieglo lidaparātu ražotāju inženieris Pēteris Pavlovskis, šefpavārs Māris Astičs, robottehnikas skola “AlfaRobot” un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona.

Kopā ar fizikas festivālu norisinājās arī Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” 23. sezonas noslēgums. Veicot oriģinālus teorētiskos un praktiskos uzdevumus, par fizikā zinošākās komandas titulu sacentās 360 jaunieši no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales, Rīgas reģiona un Rīgas. Lai gan līgatnieši godalgotas vietas neieguva, jaunieši ir apņēmības pilni arī nākamgad piedalīties šajā konkursā.