Jauno Līderu vidusskola

13.februārī norisinājās Ēnu dienas pasākums, kurā piedalījās arī Līgatnes novada vidusskolas skolēni. Tā bija lieliska iespēja iepazīt savu sapņu profesiju ikdienā.

Ēnu diena ir pasaulē pazīstama un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē izvēlēto darba vietu un vairāku stundu garumā vēroja interesējošās profesijas pārstāvja darba dienu, lai vēlāk sekmīgi izdarītu izvēli par sev atbilstošu profesiju. Tā bija lieliska iespēja iepazīt tuvāk arī savu vecāku darbu un darbavietu, īpaši jau jaunāko klašu skolēniem.

5.–9.klašu skolēni galvenokārt ēnoja Līgatnes novada iestāžu darbiniekus pirmsskolas izglītības iestādēs, bibliotēkā, rehabilitācijas centrā. Vairāki skolēni iepazinās ar Zeit parka darbinieku darba dienu. Daudziem 5. un 6.klases skolēniem interesēja pavāra profesija, bet daži piedalījās automehāniķu un kokapstrādes operatoru ēnošanā ne tikai Līgatnē, bet arī Siguldā. Meitenēm saistoša likās pārdevējas profesija. Kāds 7.klases skolēns devās uz Saeimu, lai tur ēnotu apsardzes darbinieku.

Skolēni ne tikai vēroja kā izvēlēto profesiju pārstāvji strādā, bet arī intervēja savu ēnojamo, veica aprakstus par profesiju un konkrēto darbavietu. Bija iespēja arī pašiem darboties, palīdzēt. Visi ēnotāji bija ļoti priecīgi un apmierināti ar Ēnu dienas norisi.

Vislielākais pārsteigums un prieks par 4.klases skolēnu Rolandu Bajāru, kurš iepazina iluzionista Edžus Kauķa ikdienu. Ceram, ka pēc dažiem gadiem Rolands varēs iepriecināt ar dažādiem trikiem ne tikai savus klasesbiedrus.

 

Karjeras konsultante Ilga Gablika