Jauno Līderu vidusskola

Novembris – valsts svētku mēnesis. Šogad aprit 100 gadi, kopš Latvijas armija atbrīvoja Rīgas Pārdaugavu no bermontiešiem. 

11.novembrī 8. un 9.klases skolēni Rīgā apmeklēja Lāčplēša dienai veltītos pasākumus. 

Vispirms vērojām svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa un godasardzes maiņu.

Tad devāmies uz Rīgas Brāļu kapiem, kur notika vainagu nolikšanas ceremonija pie Mūžīgās uguns. Tajā piedalījās Valsts prezidents E.Levits, Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece, Ministru prezidents K.Kariņš, aizsardzības nozares vadība, ministri. Ar klusuma brīdi godināja karavīrus, kuri atdevuši savas dzīvības par Latvijas brīvību un neatkarību.

Pie Pulvertorņa skolēniem bija iespēja apskatīt Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstādi un uzzināt vairāk par dienestu Zemessardzē un NATO spēku integrācijas vienību. Karavīri labprāt atbildēja uz jauniešu jautājumiem, izrādīja kara tehniku.

Pabijām LNVM izstādē “11 varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena”. Gide savā stāstījumā sniedza bagātīgu informāciju par notikumiem pirms 100 gadiem, par Lāčplēša dienu un Lāčplēša Kara ordeni. Pavisam pasniegti 2146 ordeņi. Tikai reizi gadā, 11.novembrī, muzejā iespējams aplūkot pilnu Lāčplēša Kara ordeņa komplektu (1., 2., 3.šķira), ko saņēmis ģenerālis Jānis Balodis. 

Šī diena skolēniem parādīja, kā tiek godināta cīnītāju piemiņa, ka savi noteikumi ir katrā ceremonijā. Tika atsaukti atmiņā jau zināmi fakti un iegūtas jaunas zināšanas.

 

Vēstures skolotāja Dz. Upīte