Jauno Līderu vidusskola

Līgatnē, sadarbojoties Līgatnes novada vidusskolai, pašvaldībai un uzņēmējiem, izveidota – Jauno līderu vidusskola. Tiek radīta skola, kurā praktizēt savas nākotnes profesijas, kuras mērķis ir radīt izglītības pakalpojumu ar jaunām, mūsdienīgām mācību metodēm un uz praksē balstītu teorijas apgūšanu.

Skolā audzēkņi, papildus vispārējai vidējai izglītībai, iegūs kādu no izvēlētām nākotnes profesijām – Vides pārmaiņu speciālists (ar padziļinātām zināšanām klimata pārmaiņu jomā) vai Viesmīlības pakalpojumu speciālists (ar padziļinātām zināšanām apkalpošanas jomā). Esošos virzienus papildinās dzīvei un darba tirgum nepieciešamās priekšzināšanas dažādās jomās, piem., uzņēmējdarbībā un iegūstot B kategorijas autovadītāja apliecību.

Mūsdienās tik ļoti aprunātā un arvien aktuālākā tēma ir vide un klimats. Neapšaubāmi šī virziena nozīmīgums būs aktuāls vēl ilgi un pasaulei ir nepieciešami speciālisti, kas rūpējas par vides kvalitātes saglabāšanu un atjaunošanu, kā arī par dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Savukārt viesmīlības jomā, spriežot pēc tirgus tendencēm, – labu apkalpošanu klients vērtē augstāk par produkta kvalitāti. Tā ir pozitīva emocionālā pieredze, kas motivē cilvēku atgriezties atkārtoti. Ņemot vērā piesātināto uzņēmējdarbības vidi, plašo piedāvājumu, laika trūkumu, sociālo tīklu un interneta ietekmi, viens no uzņēmēja svarīgākajiem rīkiem ir tieši klientu serviss.

Zināšanu un prasmju apguve paredzēta intensīvā un radošā mācību procesā, kas veidots teorētisko apmācību apvienojot ar praksi vadošajos nozares uzņēmumos un zinātniskajās laboratorijās Latvijā un ārvalstīs. Mācību process un mācībspēki organizēti, skolai sadarbojoties ar Biznesa augstskolu Turība, Vidzemes augstskolu, Latvijas Universitāti un LKA Latvijas Kultūras koledžu. Praktiskās iemaņas audzēkņi pilnveidos viesmīlības uzņēmumā “Zeit”, rehabilitācijas centrā “Līgatne”, Vides risinājumu institūtā, SIA “Ģimenes zobārstniecība”,  Gaujas nacionālajā parkā Līgatnes dabas takās esošajā Dabas izglītības centrā “Pauguri”, un pie citiem partneriem.

Topošie līderi, izpildot mācību programmu, pēc Jauno līderu vidusskolas absolvēšanas, būs sagatavoti studijām Latvijas un ārvalstu augstskolās lai iesaistītos izvēlētās profesijas darba tirgū.

Saiva Vītola – “Jauno līderu vidusskolas” direktore: “Šīs skolas izveide kolektīvam un visiem iesaistītajiem ir liels izaicinājums, jo praktiski viss projekts ir sava veida inovācija. Esam pārliecināti, ka izvēlētais ceļš – praksē nostiprināta zināšanu un prasmju teorija – ir nākotnes skolas pamatā, bet jau šoruden to piedāvāsim Līgatnē. Tāpat apzināmies, ka nākotnes līderus var veidot tikai līderi, tāpēc esmu ļoti pateicīga mūsu sadarbības partneriem no Latvijas augstskolām par gatavību iesaistīties mācību procesā, nodrošinot mācībspēkus un laboratorisko bāzi.”

Jaunā līderu skola, sākot ar 6. jūniju, rīko Atvērtos piknikus, kuros potenciālie desmitās klases audzēkņi kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām tiek aicināti uz Līgatni. Piknika laikā uzzināsiet visu par Jauno līderu skolu, tiksieties ar skolas mācībspēkiem un nākotnes profesiju programmu vadītājiem Māri Olti un Alisi Koļesņikovu. Šī būs lieliska iespēja iepazīt unikālās Līgatnes dabas un kultūrvēstures telpu un potenciālās prakses vietas. Dienas gaitu paspilgtināsim, kopā gatavojot piknika maltīti un izbaudot Līgatni visā tās krāšņumā!

Pieteikšanās atvērtajiem piknikiem mājaslapā www.jaunielideri.lv

Vairāk informācijas:
Saiva Vītola – “Jauno līderu vidusskolas” direktore
tel. 26361250, e-pasts: saiva.vitola@jlv.lv