Jauno Līderu vidusskola

16.oktobrī 8.klases mācību diena noritēja ārpus skolas telpām. Fizikas stunda notika Baldones observatorijā, skolēni ieguva priekšstatu par lēcas palielinājumu teleskopā, kas būs atbalsts jaunās tēmas apguvei nākamajās mācību stundās. Baldones observatorijas piedāvā nodarbība bija lieliska iespēja iegūt informāciju par Latvijas zinātnieku sasniegumiem un to lomu kosmosa izpētē, uzzināt pārsteidzošus faktus par teleskopa iespējām, kā arī praktizēties zvaigznāju un planētu atpazīšanā atraktīvas spēles gaitā.

Observatorija netiek apkurināta (lai nebojātu teleskopa lēcu) un bijām mazliet nosaluši, tādēļ tālākais ceļš mūs aizveda uz Ogres Zilajiem kalniem, kur fiziski izkustējāmies un, uzkāpjot skatu tornī, baudījām saules apspīdētās Latvijas mežu rudens krāsas.

Mūsu mācību dienas noslēgums bija paredzēts Skrīveros, bet pa ceļam piestājām ļoti interesantā vietā Lielvārdē – latviešu karikatūrista Agra Liepiņa izveidotajā Uldevena pilī, un, klausoties mākslinieka aizrautīgajā stāstījumā, skolēni atsvaidzināja savas zināšanas par Latvijas vēsturi, iejutās senā pils iemītnieka un karotāja tēlā un izmēģināja loka šāvēja veiksmi.

Skrīveru pārtikas kombinātā skolēnus sagaidīja uzņēmuma īpašniece, kas pastāstīja par konfekšu ražošanas vēsturi, atklāja noslēpumus, kā top konfekšu receptūras, un piedāvāja katram skolēnam uz brīdi kļūt par konfekšu ietinēju. Tas patiešām bija liels izaicinājums, jo izrādījās, ka ietīt “Gotiņu” patiešām nav tik viegli, kā sākumā šķita. Uzņēmuma saimniece mūs pacienāja ar īpašo Skrīveru “rafaello”, nobaudījām piparmētru , aso piparu, kaņepju un, protams, skursteņslauķa pasūtījumu – melno “Gotiņu”. Bet skolēnu uzdevums un iespēja Skrīveru “Gotiņas” ražotnē bija ne tikai nobaudīt kārumus, sarunā ar uzņēmuma īpašnieci viņi ieguva informāciju, kas būs nepieciešama sociālo zinību stundās, veidojot sava uzņēmuma biznesa plānu,  t.i., priekšstatus par uzņēmuma veidošanu, riskiem, finanšu plūsmu un konkurenci.

Mūsu mācību diena bija gara, bet tā nebija nogurdinoša, un satiktie profesionāļi skolēniem  ļāva dienas noslēgumā secināt, ka, uzstājoties publikas priekšā un stāstot par jebkuru tēmu, svarīgi  to darīt nesamāksloti, no sirds un aizrautību un ka šī prasme viņiem ir noderīga ikdienā.