Jauno Līderu vidusskola

PIRMDIENA, 08.03

Tiešsaistē izrunājamies ar mācību pārzini un skatāmies dokumentālo filmu “Neiespējamais ir iespējams” . Vēlāk tikšanās ar latviešu sportistu un piedzīvojumu meklētāju Raimondu Dombrovski. Vienreizēji! Tas tik ir stāsts! Ļoti iedvesmojoši!

OTRDIENA, 09.03

No rīta termometra stabiņš noslīdējis līdz -18. Pirmajai grupai pārgājiens! Tādā aukstumā!  Deviņos jau esam gatavi doties. Esam saģērbušies atbilstoši laikapstākļiem: biezās jakas un  bikses, cepures, dubultcimdi utt.  Audzinātāja saka, ka dienā būs tikai -4. Tā arī bija! Karsti sametās visiem, īpaši jau Agnesei un Ritvaram.  Gājiens gar Gaujas krastu nebija no vieglajiem, pie Jumpravieža nācās rāpties augšup pa krauju. Jauki, ka zēni palīdzēja meitenēm tikt uz augšu!  Pretī Gūdu klintīm Roberts attīra ugunskura vietu, tikmēr pārējie lasa sausos zarus. Ugunskuru izdodas iekurināt ātri, jo jaunsargos tas ir labi apgūts. Cepam desas un priecājamies par kopābūšanu. Sabīne, laba vietējo taku zinātāja, iet pa priekšu un ved mūs uz skolu pa taisnāko ceļu. Kāpiens kalnā grūts, bet jautrs. Uh, esam pie skolas! Klases otrā grupa jau vingro. Kopā noieti 9 km.

TREŠDIENA, 10.03

Naktī sniga. Visas takas aizsnigušas, būs jābrien.  Otrā grupa ir tam gatava! Tikmēr pirmā grupa jau vingro… Ejam pa to pašu maršrutu, kur vakar gāja pirmā grupa. Zēni brien pa priekšu, meitenes un audzinātāja aiz viņiem. Pie Jumpravieža šķērsojam strautu, kuru pirmā grupa nevarēja. Matīss un Emīls  izdomāja, kā tikt tam pāri! Ugunskuru kurinājām turpat, pretī Gūdu klintīm. Te nu Matīss bija nepārspējams! Izmantojot jaunsargos gūtās iemaņas, iekurināja savu ugunskuru un arī palīdzēja 7.klases meitenēm, kuras turpat netālu cīnījās ar sava ugunskura iekuršanu. Sāk stipri snigt. Atgriežamies atpakaļ skolā, esam nogājuši 10 km.

CETURTDIENA, 11.03

Staigājam, sportojam individuāli. Daži kompānijā paņēmuši savus suņus, citi skrien vienatnē vēlu vakarā.

PIEKTDIENA, 12.03

Tiekamies tiešsaistē. Izrunājam, kā gāja šajā nedēļā. Visi ir priecīgi par iespēju satikties, parunāties, pajokoties, uzcept desas. Pārgājienā netraucēja ne aukstums, ne snigšana. Pēc vingrošanas gan dažiem sāp muskuļi.

Aprakstu sagatavoja 9.klases skolēni un klases audzinātāja Ilga