Jauno Līderu vidusskola

Tēmā “Daba un es. Laikapstākļi” 7.klases skolēni tiešsaistes mācību stundās iepazina mēnešu, dienu nosaukumus, laikapstākļus raksturojošus vārdus krievu valodā. Saprata, ka laikapstākļi dažādās valstīs vienā un tajā pašā gadalaikā var krietni atšķirties, piemēram, Francijā un Krievijā. Cītīgi tika pētītas un tulkotas laikapstākļu aplikācijas.

Atkal esam nonākuši pie pārbaudes darba – tas sastāvēja no vairākām daļām – skolēni pēc konkrētām aplikācijām veidoja dialogu, lai lomu spēlē uzaicinātu draugu/draudzeni ekskursijā, bet, ievērojot plānotās aktivitātes un dotos laikapstākļus, pārceltu uz citu dienu, pamatojot izvēli. Vēstuļu draugam tika sagatavota atbildes vēstule krievu valodā, kad vislabāk viņa ģimenei braukt uz Latviju snovot vai gozēties pludmalē.

Un visbeidzot šodien klātienē skolas apkārtnē – katra skolēna veidots video sižets, kurā skolēni iejutās laika ziņu moderatora lomā. Izdevās tiešām labi! Skolēni guva arī vērtīgu pieredzi – kā ir runāt kameras priekšā, pārvarēt uztraukumu, kādus “knifiņus” izmantot labam rezultātam un, protams, kā izmantot to, ko mācījāmies stundās.Un tad – viesmīlīgo ārtelpu stundu tāfele Zeit tīklu parka teritorijā saņēma mūsu autogrāfus ar laika ziņu prognozi šodienai un divām tuvākajām dienām. Bija arī viens laikapstākļus raksturojošs vārds, kas “nodod” mūsu ilgas pēc vasaras. Kāds? Dodieties brīvdienās uz Zeit tīklu parku un varbūt uzzināsiet!