Jauno Līderu vidusskola

Neskatoties uz to, ka visu laiku ikdienā ir jāvalkā maskas, mūsu acīs var redzēt smaidu un prieku. Kopējā sadarbošanās ir ar panākumiem – esam palikuši drošāki, atraisītāki, noteikti arī mūsu angļu valoda jau ir bagātinājusies un IT prasmes ir uzlabojušās! Ja paskatās darba grupu bildes, tad noteikti var redzēt, ka esam visi ļoti sadraudzējušies!

Anete: “Šorīt katra valsts mūs iepazīstina ar kādu lietotni, ko pēc tam mēs varētu lietot savā ikdienas mācību procesā. Lietuva rādija par ArcGIS, bet mēs stāstījām par krustvārdu mīklu veidošanas rīku. Mājās mēs jau tam nopietni gatavojāmies, un bijām jau izveidojuši uzdevumu – krustvārdu mīklu par Erasmus+ projekta valstīm, ko devām aizpildīt skolēniem un skolotājiem. Par pareizi izpildītiem darbiem mēs viņus cienājām ar konfektēm “Latvija”. Savukārt pašiem viņiem visiem bija jāizveido līdzvērtīgs darbs par Itāliju.”

Laura: “Grieķijas komanda mūs iepazīstināja ar prezentācijas lietotni Genially. Te skaisti var izveidot animācijas, līdz ar to prezentācija paliek interesantāka, – noteikti izmantosim savā mācību procesā! Bet portugālieši mūs apmācīja darboties ar programmu Asana, kurā var veidot dienas plānus un, piemēram, norādot kāda e-pastu, var ar šo kopējo un citam saistošo darba plānu padalīties. Man patīk iemācīties kaut ko jaunu!”

Noteikti interesantas ir ēdienreizes. Brokastīs netrūkst našķi, bet pusdienās pasniedz it kā divus otros ēdienus. Piemēram, šodien pusdienās vispirms bija itāļu pasta, t.i., makaroni ar smalki sagrieztu, apceptu gaļu un zirnīšiem, bet pēc tam mums pasniedza dažus apceptus kartupelīšus un vistas kājiņu (bez salātiem). Desertā šodien bija mandarīni ar visām lapiņām. Ja vēlies apskatīties, kā tas izskatījās, apskati galeriju! 😉

Pēc tam notika ekskursija pa tuvāko apkārtni, kura ir ļoti bagāta ar dažādiem, tūristiem noteikti interesējošiem objektiem. Visi devāmies pastaigā uz dabas rezervātu pie Adrijas jūras Punta Aderci, kas atzīts par desmito skaistāko dabīgo ainavu Itālijā. Tur pavērās ļoti skaisti skati uz visām pusēm! Apskatījām zvejnieku mājiņas – trabucco, kādas iepriekšējos gadsimtos cēla trūcīgie zvejnieki. Viņi nevarēja atļauties laivas vai kuģīšus, tāpēc no šīm īpatnējām koka celtnēm viņi ieguva savus zivju lomus. Tagad šīs mājiņas kalpo kā tūrisma objekti. Samanta: “Vakarā mums bija ekskursija gida pavadībā pa naksnīgo Vasto pilsētu. Vasto ir sena vēsture, šeit ir daudz dažādu apskates objektu. Pilis, baznīcas un citas sen celtas celtnes. Pilsēta jau dienā izskatās skaisti, bet naktī vēl skaistāk. Katra māja un katrs apskates objekts ir skaisti izgaismots. Arī skats lejup uz jūru ir krāšņs. Man ļoti patika apskatīt pilsētu naktī un iepazīt to vēl tuvāk.”