Jauno Līderu vidusskola

Dodamies uz Romu, jo rīt agri no rīta tiešais lidmašīnas reiss Roma – Rīga. Visi sadarbības partneri ir izklīduši – kur nu kuram ir izejas punkts, lai atgrieztos mājās. Mūsu rīcībā ir vēl viena diena un tā tiks veltīta Romai. Pilsēta liela, un mēs paspējām apskatīt tikai dažus populārākos vēsturiskos objektus, lai gūtu kaut vai pavisam mazu iespaidu par cēlo pilsētu.

Laura: “Mēs šodien apskatījām Kolizeju. Kolizejs ir eliptisks amfiteātris Itālijas galvaspilsētas Romas centrā un vislielākais Romas impērijas laika amfiteātris. Kolizejā bija vietas 50 000 skatītājiem. Kolizejs celts 75.—80.gadā pēc Kristus, tas ir 156 metrus plats un 187 metrus garš, bet augstums sasniedz 48,5 metrus. Amfiteātra centrālo daļu aizņēma arēna, kurā notika gladiatoru cīņas, bet ap to bija izvietotas ar marmoru apšūtas skatītāju sēdvietas. Bija ļoti skaisti un iespaidīgi!”

Anete: “Šodien apskatījām Trevi strūklaku, tā ir 26,3 m augsta un 49,15 m plata, šī ir lielākā baroka strūklaka pilsētā un viena no populārākajām pasaulē. Strūklakas centrā atrodas 5,8 metrus augsta ūdens dieva Okeāna statuja, ko veidojis Pjetro Braki. Tā atrodas pie Poli pils. Tiek uzskatīts, ka monētas iemešana strūklakā nozīmēs atgriešanos Romā, mēs arī katra iemetām monētu. Bija ļoti skaista pastaiga par Romu, bet pilsētas apskatei noteikti vajag ilgāku laiku – tur ir daudz ko redzēt!”

Samanta: “Dienas noslēgumā pabijām Vatikānā. Tā ir pasaulē mazākā valsts, kas atrodas iekš pilsētas – Romas. Galvenais apskates objekts tur ir Svētā Pētera bazilika. No ārpuses tā izskatījās apbrīnojami, it īpaši tumsā, kad tā tika izgaismota. Diemžēl iekšā bazilikā netikām, jo tur patreiz ir ļoti stingri apmeklējuma noteikumi. Tik ļoti patika šodien Romā apskatīt apbrīnojamākās vietas!”

Iespaidu daudz, vai viegli būs aizmigt Romas viesnīcā? Bet rīt jau būsim mājās, mēs ļoti esam sailgojušies pēc savējiem! 🥰