Jauno Līderu vidusskola

Saulainā 21. aprīļa rītā skolas pagalmā sastapāmies divas klases – septītie un astotie. Sajūtas bija neparastas, jo pēc 2 gadu ilgiem ierobežojumiem COVID-19 dēļ šī ekskursija bija vēl vairāk gaidīta un izsapņota. Kā pirmais un nozīmīgākais pieturas punkts – Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, kur bijām gatavi gūt ne tikai zināšanas, bet arī pirmo pavasara sajūtu starp ziedošajiem augiem oranžērijā. Mācību klasi “Viedā oranžērija” sponsorēja kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma”. Varbūt kādam varētu šķist, ka nekas interesants, bet – nē! Mums visiem, pat 7.klases lielākajiem delveriem, šķita saistošs gan gides stāstījums par botānisko dārzu, tā nepieciešamību un lomu mūsdienās, gan katra auga izcelsme un vilinājums. Neiztikt arī bez brīnumiem – varējām aplūkot un saviem pirkstiem aptaustīt banānu sēklas (te arī daudzi uzzināja, ka banāns nemaz nav koks, bet gan lakstaugs). Dažas sēkliņas mums iedāvināja. Tās centīsimies uzdiedzēt. Īpaši meitenes priecājās par krāšņajiem ziediem, savukārt zēnus aizrāva ūdenspasaule oranžērijas baseinos. Pēc stundas ilgas apskates un gides stāstījuma mums pašiem vajadzēja parādīt šeit gūtās zināšanas. Pēc labi paveiktiem uzdevumiem tikām pie uzslavas vārdiem un mazām piemiņas balviņām – kabatas lukturīšiem (tie gan tika pašiem, pašiem atjautīgākajiem un zinošākajiem) un magnētiņiem. Noteikti Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī reiz atgriezīsimies.

Otrs pieturas punkts – PIF-PAF peintbola parks. Pēc labi padarīta darba mazliet izklaides – izskriešanās un kopējs pikniks. Te nu netrūka ne smieklu, ne azarta, ne uzvaras saucienu. Pat meitenes bija ar mieru uzvilkt kamuflāžas aizsargtērpu, savas cirtas sasiet cieši jo cieši un uzlikt galvā ķiveres. Šī kaujas spēle ar komandas saliedētību, taktiku un stratēģiju aizrāva ikvienu spēlētāju.Pēc spēles mazliet atpūta kopējā piknikā un ceļš mājup.

Noteikti nedrīkstam aizmirst pateikties AS CATA autobusa šoferītim par laipnību un atsaucību, lai mums viss izdotos lieliski!

Klases audzinātāji Evija un Andris