Jauno Līderu vidusskola

Un tā – pēdējā aktivitāte ERASMUS+ “Gudrības spēks” ietvaros. Pēdējā tikšanās reize mums, Lietuvas, Portugāles, Grieķijas un Itālijas komandām pie šīs aktivitātes galvenajiem organizatoriem te pat kaimiņvalstī – Lietuvā, nelielā pilsētiņā Kruonis, kura atrodas starp divām lielām pilsētām – Viļņu un Kauņu. Tā kā attālums starp Līgatni un Kruoni ir diezgn tverams (ap 400 km), tad šoreiz izlemjam pārvietoties ar skolas busiņu.

Svētdiena, 1.maijs un mēs esam gatavi ceļam! Šoreiz pēc iespaidiem jaukā noskaņojumā ceļā dodas projektu koordinatore skolā skolotāja Aija, direktore un šoferītis Saiva, 8.klases skolēni Asnāte, Evita, Megija, Artūrs un Emīls. Sauszemes transporta izmantošanai ir savas priekšrocības, kuras arī izmantojam – atrodam skaistāko ceļmalas krodziņu pusdienām, piestājam pie viena no Lietuvas simboliem – Krusta kalna. Tverot no ziemas mostošās dabas ainavas, priecīgi secinām, ka atpakaļceļš būs ļoti skaists, jo augļu kociņu piebriedušie ziedpumpuri tūlīt, tūlīt bagātinās jau zaļi-dzelteni krāsojošo ainavu ar spilgti baltu un rozā krāsu.

Mūsu mītnes vieta ir pavisam klusā un relaksējošā viesu namā “Sherolle villa”. Sakoptā apkārtne un naktsmītnes mūs pozitīvi pārsteidz – skolēniem pilnīgi atsevišķs pirts namiņš ar istabiņām, pirtiņu, virtuvi, terasi, bet skolotājām mājiņa nedaudz tālāk ar atsevišķiem numuriņiem un kafiju virtuvē 24 stundas diennaktī. Viesu nama apkaimē ganās daudz, daudz īpaši brieži, kuru nosaukums latviešu valodā mums vēl jāprecizē (noprecizējām – dambrieži 😉 ).

Drīz ierodas arī komandas no Portugāles un Itālijas. Pie vakariņu galda, kur secinām, ka šis vakars būs ļoti veselīgs, jo pasniedza vistas fileju, pildītu ar kaltētiem tomātiem, rīsus ar sautētiem dārzeņiem un skaisti noformētus ceptus tomātus (veikali našķiem blakus nav), valda vēl klusums un samulsuši acu skatieni. Pēc vakariņām itāļu skolotājs ņem virsvadību mulsuma robežu mazināšanai, pagalmā sarīkojot visiem atraktīvas dejas un rotaļas. Vakars noslēdzas ar itāļu kopdziesmām un tad jau dienā veiktie ceļa kilometri liek sevi manīt – ejam gulēt, lai rīt krātu citus iespaidus. Vēl tikai Evitai darbs – kladītē sarakstīt dienas iespaidus…