Jauno Līderu vidusskola

Pirmā darba diena iesākas projektam tradicionāli – visi projekta dalībnieki sapulcējamies Kruonio ģimnāzijas zālē. Te arī iepazīstamies ar pārējiem šīs nedēļas “cīņu biedriem” – Lietuvas un Grieķijas skolēnu un skolotāju komandām. Svinīgo atklāšanas pasākumu skolas zālē uzsāk pašvaldības pārstāvji, novēlot mums draudzīgu, radošu un jēgpilnu kopā būšanu. Uzrunai sekoja skolas direktores sveiciens un skolēnu pašdarbības kolektīvu neliels, bet ļoti aizraujošs un iespaidīgs koncerts! Katrai dalībvalstij tika uzdāvināti skolēnu veidoti simboli, ar ko viņiem asociējās katra konkrēta valsts. Piem., Itālijai tika Vezuvs, Grieķijai – Akropole, bet mums – apskatiet galerijā! 🙂Pieļaujam domu, ka šis objekts visvairāk tika iespiedies atmiņā projekta dalībniekiem no viesošanās reizes Latvijā! 😉

Pēc koncerta, skolas apskates un našķošanās skolēni tiek sadalīti jauktās komandās, kurās tad arī tiks veiktas dažādas aktivitātes nedēļas garumā. Un tā arī seko pirmais pārbaudījums komandām, pielietojot aplikāciju “Actionboun”, lai labāk iepazītu šo Lietuvas pilsētu – Kruonis. Lai pēc pusdienām nepieļautu snaudas brīžus, tiekam iesaistīti aktivitātēs – vispirms kopā izdziedam katras valsts izvēlēto kopdziesmu un tad skolas pagalmā apgūstam latviešu, lietuviešu, itāļu, portugāļu un grieķu tradicionālākās dejas. Skolotāji – pasākuma dokumentētāji gan nosala, bet skolēni aktivitātes beidza ar sārtiem vaigiem, piekusušām kājām, vienos krekliņos. Ļoti izcēlās nenogurstošie lietuviešu skolēni, kuri mums bija gatavi iemācīt vai visas lietuviešu tautas dejas!

Tad nedaudz atelpas un atpūtas brīdis autobusā, kurš mūs aizvizināja izpildīt nākošo plāna punktu – “pilsētas Biržtonas apmeklējums”. Tā ir ļoti skaista kūrortpilsēta ar saviem slavenajiem minerālūdens avotiem, SPA zonām, sanatorijām. Skaista pilsēta! Pirmais, ko izbaudām – vakariņas, lai ar jaunu sparu mestos iekšā pilsētas apskatāmajos objektos. Vispirms mums ir ieplānota pastaiga pa varenu priežu atpūtas parku, tad apmeklējam minerālūdeņu izgaršošanas un ieelpošanas vietu, kas izcēlās ar īpaši skaistu un pārdomātu māksliniecisko noformējumu. Tad vēl nedaudz pa skaistām ieliņām, ieelpojam saplaukušu magnoliju smaržu un tad jau skatam paveras skaistā, mierīgā, plašā Lietuvas lielākā upe – Nemuna… Pastaiga gar upi, kuras otru krastu vēl koši izkrāsoja pavasara vēlā vakara saule. Bet ar to vēl diena nebeidzas, jo nenogurušie vēl ātri, ātri paspēj veikt ap 300 pakāpienu, lai sasniegtu Biržtonas jaunā skatu torņa pašu virsotni! No augstuma viņi noraugās vēl uz to, ko nevarējām šajās dažās stundās aptvert!

Savās naktsmītnēs ierodamies vēlu – pārguruši no iespaidiem un veiktajiem attālumiem, tāpēc atskaites stāsts top tikai nākamās dienas rītā aktivitāšu starplaikos. Projekta dienasgrāmatas lapas šoreiz aizpildīja Megija!