Jauno Līderu vidusskola

Šodiena, sava veida atpūtas diena, jo programmā ir iekļautas tikai izzinošas ekskursijas. Tātad – baudīsim savus Latvijas svētkus, viesojoties Traķos un Viļņā.

Ar Latvijas karodziņu un “Laimas” konfektēm izrotājam brokastu galdu, saņemam sveicienus arī no viesnīcas saimnieces, jo dzirdējusi pa radio gan apsveikumu Latvijai, gan jau bija paspējusi noklausīties Laura Reinika dziedāto “Aš begu”

.Jau vakar iepazītā gide autobusā līdz pirmajam pieturas punktam – Traķiem – iepazīstina mūs visus īsumā ar Lietuvas svarīgākajiem vēsturiskajiem faktiem. Tad jau esam klāt arī pie Traķu pils, kuru mēs apskatījām tikai no ārpuses, taupot laiku arī citu objektu apskatei. Tad vēl neliels pārbrauciens un esam Lietuvas galvaspilsētā – Viļņā. Tur mēs paviesojāmies Užupes republikā (UNESCO mantojuma objekts; mākslinieku apdzīvota teritorija Vilņas vecpilsētā; ar savu konstitūciju), izstaigājām pilsētas nozīmīgākās un vēsturiskās vietas, izbaudījām ainaviskos panorāmas skatus, noreibām ziedošo sakuru dārzā. Pastaigu paspilgtināja Ugunsdzēsēju dienas svinības centrālajā laukumā.

Pusdienās izbaudījām vietējo ēdienu garšas nianses – pirmo reizi pagaršojām pie kartupelīšiem kastini (sviestiņš sakults ar mīksto sieru, ķiploku un citām garšvielām) un vēl mūs pārsteidza sēņu zupas trauciņš – maizes cibiņa (skat. galerijā). Ekskursiju diena noslēdzās ar piecu pilskalnu apmeklējumu Ķērnavā – vissenākajā Lietuvas galvaspilsētā. Izstaigājām pakalnus, izbaudījām brīnišķīgo ainavu.

Prieks, ka arī iespaidiem bagātākajā dienā laikapstākļi mūs patiešām lutināja!