Jauno Līderu vidusskola

Visa diena paredzēta visāda veida aktivitātēm te pat – Kruoņa pilsētiņā. Skolēniem diena iesākās ar fiziskām aktivitātēm skolas sporta zālē, kur notika dažāda veida veiklības, jautrības un draudzības stafetes. Mums šīs sacensības bija ļoti rezultatīvas, jo ieguvām 1.vietu un visskaistāko un lielāko konfekšu kasti! Ēdīsim rīt brokastīs! Tajā pašā laikā skolotājiem bija pats atbildīgākais brīdis visā mobilitātē – katrai skolai vajadzēja prezentēt informācijas tehnoloģiju pielietojumu mācību procesā un ārpusklases aktivitātēs. Prezentāciju laikā starp konferences dalībniekiem notika savstarpēja pieredzes apmaiņa.

Nākamā aktivitāte skolēniem notika informātikas kabinetā, kur viņi internacionālajās komandās īstenoja nedēļas sākumā izlozētos uzdevumus – apkopot informāciju par konkrētām tēmām, saistītām ar šīs nedēļas aktivitātēm.

Savukārt pēcpusdienā iepazināmies ar Kruonis apkaimes ciematiņiem, kuros dzīvo šīs ģimnāzijas skolēni. Pabijām Kalvju ciematiņā, kurš atrodas pie ļoti skaista un atpūtas vietām bagāta šāda paša nosaukuma ezera. Pēc tam apmeklējām Darsūnišķu ciemu – vienīgo Lietuvā, kurā var iebraukt caur 19.gs. būvētiem trim ar senatnīgam leģendām apvītiem koka ieejas vārtiem. Darsūnišķos apmeklējām arī vietējās kopienas namu un apskatījām tajā izvietotās seno lietu kolekcijas. Tās bija sakārtotas 3 tematiskajās telpās – “Skola”, “Dzīvojamā istaba” un “Darbnīca”. Kolekciju eksponātus droši varēja aptausīt un izpētīt. Darbinieces mūs pacienāja arī ar tradicionāliem lietuviešu pašgatavotiem kārumiem – biezpiena sieru un cepumiem “Žagariņi”. Jā, jā, tie paši mūsu “Žagariņi”. 😉

Vakars turpinājās skolas dārzā ar pikniku un sportiskām aktivitātēm. Mājupbraucot pilnīgi negaidīti mūsu dienas programma tika papildināta ar vēl vienu apmeklējuma objektu – autobusa laipnais šoferītis mūs aizvizināja līdz Kruoņa HES, lai to parādītu un izstāstītu tās darbības pamatprincipus. Interesanti, ka šis HES neatrodas uz pašas Nemunas upes, bet blakus tai. Ūdens ar sūkņiem naktīs, kad elektrības patēriņš ir mazs, tiek sasūknēts augšā uz ūdens krātuvi, bet pa dienu tiek laists atpakaļ upē, ražojot šajā diennakts posmā tik ļoti vajadzīgo elektrību.