Jauno Līderu vidusskola

Šī diena ir projekta noslēguma diena, tādēļ pirmais darbs skolēniem ir jau iepriekšējā dienā iesākto video materiālu pabeigšana un sagatavošanās prezentācijai. Skolotāji tajā brīdī satiekas kopā, lai vēlreiz visu pārrunātu, padalītos ar saviem skatījumiem par paveikto projektā, padiskutētu. Un tad klāt arī skolēnu prezentācijas, kas atļāva mums visiem atsaukt atmiņā Lietuvā redzēto, iemācīto, nogaršoto, piedzīvoto!

Nākamais izaicinājums – lietotnē “Kahoot” tests ar 21 jautājumu par Lietuvu. Ļoti labi veicās mūsu skolotājām, jo viņas tika arī pie medaļām! Un tad jau pavisam oficiālais noslēgums ar visa pasākuma izvērtējumu, dažāda veidu apliecinājumu parakstīšanu, kas noslēdzās ar sertifikātu izdali. Tagad mums visiem ir apliecinājums par to, ka esam guvuši Eiropas valstu pieredzi sadarbībā ar skolu pārstāvjiem.

Skolas pusdienas arī šodien tika pagatavotas īpaši, jo nobaudījām lietuviešu nacionālos ēdienus – cepelīnus ar gaļu un kuģeli (rīvētas kartupeļu masas sacepums).

Projekta pēdējā diena noslēdzas mūsu naktsmītņu viesu zālē ar noslēguma vakariņām. Galvenais ēdiens pēc izvēles – vai nu cepts zandarts ar rīsiem un dārzeņiem, vai nu vistas gaļas veltnītis ar ceptiem kartupeļiem. Tālāk sekoja smalkas uzkodas gandrīz vai sveču gaismā! Visas nedēļas laikā ļoti spilgti iezīmējās lietuviešu skolēni ar savu vēlmi dejot – deju soļi tika likti vietā visur – pat klausoties gida stāstījumus. Ja bija izdevība vai kāds brīvs brīdis, tad noteikti uzreiz tika organizētas dejas. Protams, bez dejām neizpalika arī noslēguma vakars. Līdz ar tumsu ballītei tika pasludinātas beigas, bet tad vēl bija viena pēdējā deja, tad otra… Un tad jau atvadu apskāvieni, aicinājumi ciemos un pat dažu actiņās iemirdzējās asariņas.