Jauno Līderu vidusskola

6.klase pusgada garumā veica pētījumu dabaszinībās – “Mans koks”. Pētījuma būtība bija, ka skolēnam jāmācās novērot procesus dabā, meklēt informāciju literatūrā, izdarīt secinājumus par sevis izvēlētu koku, apkopot datus un prezentēt klases biedriem. Pētījumā tika izvēlēti gan pavisam nelieli, pašu stādīti koki, gan 200 gadīgi ozoli. Interesanti bija klausīties pamatojumos – kādēļ tieši konkrēto koku skolēns bija izvēlējies!

Skolēnu atziņas par projektu:
1) Man patika uzzināt vairāk par savu izvēlēto koku un dokumentēt kādas pārmaiņas ar to notiek dažādos gadalaikos.
2) Es iemācījos, kas ir pētīt koku. Man patika to vērot un fotografēt – it īpaši ziemā!
3) Man patika vērot izmaiņas dabā. Es sapratu, ka koks ziemā nomet lapas un neaug lielāks.
4) Es ļoti daudz uzzināju par kokiem. Man patika, ka bija izvēlēti tik dažādi koki! Bija interesanti.
5) Man šis projekts iemācīja, ka nevajag šaubīties par sevi, jāpārvar nedrošība uzstāties. Bija ļoti interesanti! Es labprāt pētītu visu gadu!
6) Man patika, ka pats varēju izvēlēties koku ko pētīt un pats to vēroju, kad gribēju. Tādus darbus vajag vairāk!
7) Es tiešām ļoti daudz jauna uzzināju par kokiem un it īpaši par lapegli, tas paliks prātā! Labprāt atkārtotu ko līdzīgu.
8) Bija interesanti uzzināt un pētīt par vienkāršu koku – bumbieri, kas aug pie mājas. Līdz šim viņai nepiegriezu tādu vērību, bet tagad pati turpināšu pētīt kā mana bumbiere aug un mainās.
9) Man patika pētīt – tas bija interesanti un es patiešām gaidīju, kad notiks pārmaiņas – nokritīs lapas, uzsnigs sniegs, plauks lapas… Es uzzināju, ka ozoli pēdējās lapas dažkārt nomet tikai pavasarī pirms jauno lapu plaukšanas.

Bioloģijas skolotāja Ilona