Jauno Līderu vidusskola

14. septembrī Jauno Līderu vidusskolas 6. klases skolēni piedalījās Latvijas Valsts mežu organizētajā Meža ekspedīcijā 6. klašu skolēniem.

Šajā mācību gadā, lai piedalītos LVM organizētajā Meža ekspedīcijā, 6. klases skolēniem nācās mērot garu ceļu, jo Meža ekspedīcijas norises vieta bija Ziemeļlatgale, Janapoles maršruts, Rēzeknes novadā.

Meža ekspedīcijas laikā, darbojoties dažādās darbnīcās, bija iespēja likt lietā ne tikai dabaszinībās, bet arī matemātikā, latviešu valodā un citos priekšmetos apgūtās zināšanas. Skolēni uzzināja, kādus produktus var ražot un iegūt, pārstrādājot koksni, mācījās aprēķināt jaunaudzē iestādīto priežu daudzumu, izmērot noteiktu laukumu, uzzināja, kā mērīt koka garumu, ja nav mērinstrumentu, iemācījās noteikt koka vecumu, ieguva informāciju, kā un kāpēc nepieciešams tīrīt un retināt mežu. Tomēr vissaistošākās skolēniem bija darbnīcas ar tilta būvēšanu, izmantojot tikai dēļus, kā arī drona izmantošana mežsaimniecībā un klases foto ar drona palīdzību.

Skolēni atzīst, ka Meža ekspedīcijā pavadītais laiks ir bijis ļoti labs, jo ir varējuši visi kopīgi brīvā dabā aktīvi pavadīt laiku.

6.klases audzinātāja Gundega Pētersone