Jauno Līderu vidusskola

6. oktobra vakarā 9. klases skolēniem tika dota iespēja apmeklēt #Zeit producēto teātra izrādi “Knuta Skujenieka Kro Kro”. Tikai nesen ir aizskanējušas dzejas dienas, kuru laikā nedaudz ieskatījāmies O.Vācieša, I.Ziedoņa, A.Čaka un M.Zālītes dzīvē un daiļradē. Tādēļ šo izrādi vēl vairāk skatījāmies ar interesi, jo par Knuta Skujenieka dzīvi un daiļradi pamatskolas stundās nebijām dzirdējuši.

Apbrīnojami, ar cik lielu aktierisku meistarību tikai divi aktieri Mārtiņš Meiers un Sniedze Prauliņa prata atainot bez kādām pārspīlētām dekorācijām un rekvizītiem mīlestību no attāluma. Tikai caur vēstulēm un dzeju mēs ikviens sastapāmies ar to mīļumu un cieņu, ko juta Knuts pret Intu. Noteikti katrā ielija gan skumjas, gan apbrīna, izprotot, kas bija Knutam jāizcieš lēģerī, bet Intai te, Latvijā, esot ieslodzītā sievai. Ikvienā Knuta Skujenieka vēstulē atspoguļojas raizes, uztraukums par tik ļoti tālumā esošo mīļoto. Un tas, ka viņi mīļi viens otru uzrunā par krokodilu, tikai vairāk pastiprina šo sajūtu – viņi bija radīti viens otram.

Paldies, Marģerim Zeitmanim, #Zeit saimniekam, par šo lielisko dāvanu – bezmaksas izrādes apmeklējumu! Šī iespēja mums nelika rudenīgo vakaru pavadīt mājās pie telefoniem vai televizora, bet deva iespēju mazliet no cita skatpunkta paraudzīties uz attiecībām, mīlestību un sāpēm.

9.klases vārdā audzinātāja Evija