Jauno Līderu vidusskola

Daudziem skolēniem ir plašs interešu loks, ir grūti izšķirties, kuru no savām interesēm izvēlēties profesionālajai realizācijai. Lai pieņemtu pareizo lēmumu, nepieciešams izzināt izvēlētā virziena saturu, darba pienākumus un apstākļus. Ir svarīgi saprast, ko pats skolēns GRIB, VAR un ko VAJAG sabiedrībai.

Jauno Līderu vidusskolā, mācību procesa ietvaros, ir iespējams divas reizes gadā izmēģināt dažādas profesijas, lai saprastu, ko izvēlēties nākotnē. Pirms rudens brīvdienām  8.-12.klašu skolēni  devās uz 12 Līgatnes iestādēm un uzņēmumiem, kur divās dienās izzināja darba vidi, apstākļus un profesijas specifiku .

Liels  paldies par atsaucību un sadarbību Rehabilitācijas centram “Līgatne”, Līgatnes dabas takām, Tūrisma un informācijas centram, Līgatnes bibliotēkai, veikaliem “Lats”, kafejnīcai “Pie Jančuka”, “Dinas Puhartes doktorātam’’, Z/S “Upenītes”, Līgatnes Sporta centram, pirmsskolas izglītības iestādēm “Zvaniņi “ un “Līgatne”, SIA “Kool Latvija”. Paldies, ka ļāvāt skolēniem iejusties dažādās profesijās!

Pēc divām praksē pavadītajām dienām skolēni rakstīja atskaiti un izteica vēlmi , kādu jomu varētu apskatīt nākamajās prakses dienās , kas notiks pavasarī. Bija daudz atklājumu gan skolēniem , gan prakses vadītājiem, kuri redzēja  skolēnos patiesu interesi par profesiju un arī vilšanos.

Tāpēc jau ir Prakses dienas, lai katru reizi, izmēģinot ko jaunu, atrastu sev piemērotāko jomu!

Karjeras konsultante Ilga Gablika