Jauno Līderu vidusskola

7.februāra pēcpusdienā pēc mācību stundām 8.un 9.klase kopā ar saviem audzinātājiem devās uz Dailes teātra izrādi “Pavasaris”. Igauņu rakstnieka Oskara Lutsa romānā “Pavasaris” atainotie notikumi risinās pagājušā gadsimta sākumā kādā Igaunijas lauku skolā. Romāna dramatizējums Igaunijā ir visu laiku visvairāk iestudētais literārais darbs, un tas tiek uzskatīts par Igaunijas nacionālo dārgumu – luga ir kā atmiņa par tiem laikiem, kad pirmo reizi iemīlējāmies, kļuvām greizsirdīgi. Tas ir ļoti juteklisks laiks, un to ir vērts vienmēr atcerēties.

Lugas pamatā ir humora pilns un aizkustinošs stāsts par lauku skolas jauniešu palaidnībām un draudzību Igaunijas nacionālās atmodas laikā – 20. gadsimta sākumā. Un skola nav tikai vieta, kur apgūt grāmatu gudrības. Tā ir dzīves skola, kur mācāmies dzīvot, sadzīvot un izdzīvot. Tā nav vienmēr tikai paradīze un tur ne vienmēr ir tikai pozitīvie tēli.

Skolēni par izrādi: “Man ļoti patika šī izrāde. Varēja gan pasmieties, gan aizdomāties par dažādām līdzīgām situācijām manā ikdienā.” “Izrāde lika aizdomāties par to, ka vajadzētu izbaudīt katru mirkli kopā ar klasesbiedriem, kamēr vēl var. Bija nedaudz skumīgi, jo arī man šogad būs jāatvadās no maniem draugiem, kuru man tik ļoti pietrūks.” “Patika. Īsts un patiess dzīvesstāsts.“

Lugas galvenais varonis Jāzeps Totss, aktieris Lauris Dzelzītis: “Šajā laikā, kad ir tik ļoti viss pārmākts ar gadžetiem, visapkārt kaut kāds vājprātīgs ātrums, nesapratne, negācijas, šajā naivumā ir baigais spēks! Naivumā, lēnumā un mierā.”

Noteikti mīļa pateicība vecākiem par materiālo atbalstu!