Jauno Līderu vidusskola

8.martā pēc mācību stundām 4.klases audzēkņi devās uz Rīgu, kur skatīja Dailes teātrī iestudēto komēdiju ar dažnedažādiem trikiem un pārsteigumiem skatītājiem – “Pīters Pens saiet sviestā”. Tas bija ļoti interesanti, jo izrāde bija teātris teātrī – izrāde sākās jau zālē skatītāju rindās.

Uz skatuves notiekošos efekti un tehniski precīzie komēdijas elementi bija īsta angļu humora garā – šovs ir par amatierteātra aktieriem, kuri iestudē “Pīteru Penu”. Izrādes iestudēšanas laikā viņiem iet ļoti grūti, jo viņi nav profesionāļi. Un viss, kas var noiet greizi, arī noiet greizi.

Aktieris Lauris Subatnieks atklājis, ka pati lugas struktūra ir tāda savdabīga ar to, ka aktieri spēlē trijos līmeņos: gan kā aktieri, kuriem ir savstarpējās attiecības, gan kā lugas sižeta spēlētāji, gan arī vēl skatītāju izklaidētāji un nodarbinātāji. Tas ir unikāls žanrs, ko angļu teātris izveidojis.

Daudziem no 4.klases audzēkņiem brauciens uz tik lielu teātri bija kā piedzīvojums, jo Covid -19 ierobežojumu dēļ teātra kolektīvais apmeklējums notika pirmoreiz.

Paldies vecākiem par materiālo atbalstu un Līgatnes apvienības pārvaldei par transporta nodrošināšanu!

Klases audzinātāja Evija